Jesteś tutaj

Strona główna

Kwiaty Dominiki i Indian River

ObrazNajpopularniejsza trasa na Wyspach Nawietrznych wiedzie z Martyniki na południe: St Lucia, San Vincent i Grenadyny, Grenada. Płynąłem tę Trasą 3 razy i myśl o kolejnej powtórce nie budziła we mnie entuzjazmu.
Na szczęście Tomek z Markiem nie mieli standardowych preferencji i zdecydowaliśmy się popłynąć na północ: Dominika i Saint Isles. Dominika uchodzi za najdzikszą na Karaibach i Wyspy Święte francuskie jakże bardziej cywilizowane. Niezły kontrast.

Między Martyniką a Dominiką jest do przebycia 25 mil Oceanu. I jak zwykle w tym sezonie wiało nieźle 6-7B ENE. Czyli po wypłynięciu z za Martyniki 2 ref na grocie + Fok marszowy , niekiedy zmiana na fok 2.

Prędkość słuszna od 6,5-8,5 węzłów, po 5 godzinach byliśmy więc znowu na gładkiej wodzie schowani za Dominiką. Wyspa robi wrażenie: wysoka, zielona,deszczowa. Mijamy Roseau , stolicę gdzie początkowo mieliśmy nocować ale przypłynęliśmy wcześniej a wiatr jest dobry, decyzja jest jedna płyniemy na północ do Portsmouth.

Szybka żegluga i tuż przed zmierzchem o 1800 rzucamy kotwicę w Zatoce Księcia Ruperta. Mamy szczęście bo zajął się nami Albert - taksówkarz wodny ,przewodnik po Indian River,mieszkaniec Portsmouth. Ujął nas od pierwszej chwili brakiem natarczywości ,która charakteryzuje wielu sprzedawców z tych szerokości i powściągliwością. Wzajemna sympatia od pierwszego spojrzenia.Późniejsze doświadczenia potwierdziły życzliwość i dumę mieszkańców Dominiki, nigdy nie byliśmy traktowani tutaj jak żywe bankomaty, które muszą coś kupić.

Wyspa niezwykle zielona , pełna rzek, rzeczek, wodospadów, gorących zródeł, plantacji bananowych, które są głównym towarem eksportowym.

Dużo można by pisać ale proponuję spojrzeć na zdjęcia, które dobrze oddają klimat Dominiki.

Obraz

Zobacz galerę zdjęć >


Dołącz do załogi!!

Dołącz do ZałogiRejs śladami Wagnera
To nie tylko sposób uczczenia pamięci pierwszego Polaka, który opłynął świat. Ten rejs to także okazja do spełnienia marzeń o wielkiej przygodzie, okazja do poznania nowych ludzi i samego siebie.
Być może zrobiłeś już w życiu wszystko czego chciałeś, ale jeśli ciągle czujesz głód nowych przeżyć.
dołącz do nas!!

 


Śladami Wagnera i jego Zjaw
Artykuł opisujące wrażenia z rejsu na www.pearlharbor.pl

 

 

 

 

PRAXIS FÜR ANÄSTHESIOLOGIE & AMBULANTES OPERIEREN * SPEZIELLE SCHMERZTHERAPIE & AKUPUNKTUR