Jesteś tutaj

Strona główna

Karnawał na Martynice: 5-7 Marzec 2011

ObrazNa Wyspach Karaibskich zima kończy się karnawałem, chociaż jaka to zima gdy temperatura powietrza 31st Celsjusza a wody 27 stopni? Na każdej wyspie od Trynidadu po Kubę od grudnia rozpoczynają się gorączkowe przygotowania do tego najważniejszego wydarzenia w roku.

W przypadku Martyniki na której spędziłem najwięcej czasu, każdego wieczora odbywały się próby poszczególnych ,,orkiestr", dźwięk bębnów rozchodził się po całym mieście,bowiem,, orkiestra" składała się wyłącznie z bebnów o róznych tonacjach. Rytm przede wszystkim.

Bywało to uciążliwe, bo po pierwszym zauroczeniu możliwościami bębnów - męczyło. Próby odbywały się na nabrzeżu Fort de France w pobliżu kotwicowiska, tak że słuchaczem chcąc nie chcąc byłem obowiązkowym. W ciągu 3 dni Karnawału codziennie odbywały się niekończące się parady w rytm bębnów i wszyscy byli naprawdę szczęśliwi. Rzucała się w oczy liczba mężczyzn przebranych za kobiety ale to chyba znak czasów...

W karnawale w Fort de France brało udział ok 400 tys. osób a mimo takiej liczby oraz pitego ponczu wszyscy bawili się dobrze i bezpiecznie. Mam nadzieję, że zdjęcia przynajmniej częściowo oddają atmosferę karnawału.

Obraz

Zobacz galerię zdjęć >


Dołącz do załogi!!

Dołącz do ZałogiRejs śladami Wagnera
To nie tylko sposób uczczenia pamięci pierwszego Polaka, który opłynął świat. Ten rejs to także okazja do spełnienia marzeń o wielkiej przygodzie, okazja do poznania nowych ludzi i samego siebie.
Być może zrobiłeś już w życiu wszystko czego chciałeś, ale jeśli ciągle czujesz głód nowych przeżyć.
dołącz do nas!!

 


Śladami Wagnera i jego Zjaw
Artykuł opisujące wrażenia z rejsu na www.pearlharbor.pl

 

 

 

 

PRAXIS FÜR ANÄSTHESIOLOGIE & AMBULANTES OPERIEREN * SPEZIELLE SCHMERZTHERAPIE & AKUPUNKTUR