Jesteś tutaj

Strona główna

Spotkanie z Rotary Club Grenada

Spotkanie z Rotary Club GrenadaMinął już ponad rok od czasu gdy wypłynąłem z Polski, obdarzony wsparciem przyjaciół z Rotary Klub Szczecin oraz IFRY Giżycko.

Często myślałem o tym aby wziąć udział w spotkaniu klubu rotary w innym kraju, innej kulturze. Do tej pory przemiesczałem się dość szybko najpierw przez Europę, Atlantyk a później pływając po wyspach karaibskich z przyjaciólmi i goścmi nigdy nie było czasu aby poznać braci Rotarian z drugiej półkuli.

Po raz pierwszy dłużej zatrzymałem się w Grenada Yacht Club i tutaj spotkałem Kogoś kto skontaktował mnie z Royem O'Neal, byłym prezydentem Rotary Club of Grenada.

Roy jest emerytowanym bankierem, który teraz spełnia się służąc swojej społeczności. Na zebraniu okazało się, że za swoją aktywną działalność został Rotarianinem roku wspólnie z panią Alana Wilson. która obejmie prezydencje w roku przyszłym.

Grenada Yacht Club to ciekawe miejsce, naprzeciw znajduje się luksusowa marina Port Luis ale brakuje tam tej pięknej postkolonialnej atmosfery dawnej świetności i dekadencji, którą stwarza budynek klubu ale jakże przyjaznej i spełniającej nasze wyobrażenia o Karaibach. Gdy siedząc w barze klubowym, spojrzałem na eleganckiego Gościa, któremu broń wystawała z kieszeni, pomyślałem, że jest to Ktoś kto powinien znać braci Rotarian.I miałem rację, nie był co prawda członkiem Rotary ale pracował w magistracie, dzięki czemu znał Rotarian.

I tak poznałem Roya O'Neal, który zabrał mnie 7 lipca do Flambouyant Hotel gdzie odbyło się uroczyste przekazanie prezydentury 2011/2012.

Miejsce spotkania godne i dobrze przygotowane, do klubu należy 30 członków ale podobnie jak w Polsce na tego typu uroczyste spotkanie można zaprosić swoich Gości, w sumie zebrało się około 50 osób.

Na wejsciu częstowano gości ponczem, który pozwala przeczekać każde roczne sprawozdanie i każde obietnice wyborcze. Trochę to brzmi żartobliwie ale ciągle chodząc w krótkich spodniach i T-shircie nabrałem naturalnego dystansu do oficjalnych procedur.

Zebranie rozpoczęło się hymnem a później wspólną modlitwą i tu przestaję żartować, bowiem usłyszałem jak dużo klub zrobił dla swojej społeczności, skupiając się podobnie jak mój klub na dzieciach specjalnej troski . Poczułem się dumny, że jestem Rotarianinem.

Sprawozdanie ustępującej pani prezydent Celi Evans, zostało wygłoszone oraz rozdane wśród obecnych. Następnie nastąpiło przekazanie władzy prezydenckiej pani Juli Lawrence, która wygłosiła niezwykle ambitne acz realne założenia na 2011/12. Przysłuchiwała się temu również pani, Alana Wilson prezydent na kadencję 2012/2013.

Okazuje się , że ostatnie 2 lata i dwa następne w Rotary Grenada Club panują Kobiety! I to z sukcesem. Końca nie widać.

Wyraziłem swoje zaskoczenie ale nie znalazło ono zrozumienia, są po prostu efektywne w działaniu.

Po kolacji miałem okazję opowiedzieć o działalności swojego klubu oraz o swoim rejsie.
Jestem pod wrażeniem organizacji, kultury oraz osiągnięć Rotary na Grenadzie. Rolę Klubu doceniają władze wyspy na spotkaniu obecny był gubernator wyspy z ramienia Królowej.

Sprawozdanie oraz proporzec Grenada Rotary Club z dumą we wrzesniu przywiozę do swojego macierzystego klubu.

Cieszę się, że udało mi się uczestniczyć w tym spotkaniu gdyż poczułem się jak w rodzinie i odległość 10 tysięcy kilometrów do Polski nie wydawała się już tak duża.
Obraz

Zobacz galerę zdjęć »


Dołącz do załogi!!

Dołącz do ZałogiRejs śladami Wagnera
To nie tylko sposób uczczenia pamięci pierwszego Polaka, który opłynął świat. Ten rejs to także okazja do spełnienia marzeń o wielkiej przygodzie, okazja do poznania nowych ludzi i samego siebie.
Być może zrobiłeś już w życiu wszystko czego chciałeś, ale jeśli ciągle czujesz głód nowych przeżyć.
dołącz do nas!!

 


Śladami Wagnera i jego Zjaw
Artykuł opisujące wrażenia z rejsu na www.pearlharbor.pl

 

 

 

 

PRAXIS FÜR ANÄSTHESIOLOGIE & AMBULANTES OPERIEREN * SPEZIELLE SCHMERZTHERAPIE & AKUPUNKTUR