Jesteś tutaj

Strona główna

2gie miejsce w Regatach Unity Line 2007

Maciej Krzeptowski

Regaty Unity Line to od kilku lat największa pod względem liczby startujących jachtów oraz długości trasy impreza regatowa na polskim wybrzeżu. W roku 2007 zgromadziła 66 jachtów, a na nich 292 żeglarzy. Wśród uczetników znalazło się rółnież 13 załóg z Niemiec.
Organizatorzy regat - żeglarze Jacht Klubu Akademickiego Związku Sportowego w Szczecinie oraz firma żeglugowa Unity Line - skutecznie zaprosili również do współpracy nadmorskie miejscowości. Regaty poprzez lotne premie oraz wyścig w dniu 18.08 (sobota) w pobliżu plaży w Kołobrzegu były doskonale widoczne z plaż, całkowicie zapełnionych w ten wakacyjny weekend. Dopisała pogoda, wiatr był silny i umiarkowany od 3 do 5 w skali Beauforta, ponadto słońce i minimalne opady. 
 
Grupie jachtów towarzyszył statek szkolno-badawczy Akademii Morskiej Nawigator XXI z kpt. Zbigniewem Ferlasem, który pełnił w regatach funkcję statku asysty ratowniczej, będąc jednocześnie charakterystycznym elementem regat widocznym z plaż. 
 
Do regat zaproszono również żaglowiec Baltic Lady z właścicielem kapitanem Ryszardem Graszk. Jednostka bezpłatnie służyła Komisji Sędziowskiej na linii startu w Świnoujściu. 
 
Regaty Unity Line są rozgrywane w podziale na kilka grup - jachty z pomiarami, jachty bez pomiarów, stare jachty - oldtimery, żeglarze samotni i żaglowce. Zamiarem organizatorów regat było zaplanowanie tylu grup, żeby każdy żeglarz znalazł dla siebie najodpowiedniejszą do jego możliwości i jachtu, jakim dysponuje. 
 
Jacht "Ulysses" z kapitanem Mirosławem Lewińskim starował do regat w pierwszej grupie jachtów bez pomiarów (jachty o długości ponad 10,5 metrów) i zajął w niej drugie miejsce, pokonując między innymi triumfatora kilku poprzednich edycji, jacht "Sharki" z kapitanem Cezarym Wolskim. 
 
Bardzo dużą wagę organizatorzy przyłożyli do stworzenia sympatycznej atmosfery. Jest to impreza organizowana przez entuzjastów żeglarstwa dla entuzjastów morza i żeglarstwa. Jak co roku w Kołobrzegu odbyło się spotkanie żeglarzy połączone z koncertem szant dostępne również dla publiczności. 
 
Oficjalne zakończenie VII edycji Regat Unity Line odbyło się w dniu 16 września 2007 r. na promie ?Polonia? w porcie w Świnoujściu. Gospodarzami uroczystości byli: Kapitan promu ?Polonia? kpt.ż.w. Grzegorz Bordych oraz Wiceprezes Zarządu Unity Line Piotr Waszczenko.
 
 

Dołącz do załogi!!

Dołącz do ZałogiRejs śladami Wagnera
To nie tylko sposób uczczenia pamięci pierwszego Polaka, który opłynął świat. Ten rejs to także okazja do spełnienia marzeń o wielkiej przygodzie, okazja do poznania nowych ludzi i samego siebie.
Być może zrobiłeś już w życiu wszystko czego chciałeś, ale jeśli ciągle czujesz głód nowych przeżyć.
dołącz do nas!!

 


Śladami Wagnera i jego Zjaw
Artykuł opisujące wrażenia z rejsu na www.pearlharbor.pl

 

 

 

 

PRAXIS FÜR ANÄSTHESIOLOGIE & AMBULANTES OPERIEREN * SPEZIELLE SCHMERZTHERAPIE & AKUPUNKTUR